fbpx

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Merkezimizde Pressoterapi ile uygulanan (lenf drenaj) sistemi Velashape II ve kavitasyon uygulanan hastalara her seans sonrası hücreler arasında biriken sıvı, yağ atıkları ve toxinin vücuttan atılmasını için rutin olarak uygulanmaktadır.

*Bölgesel zayıflama, incelme sağlar
*Etkin bir detoks etkisi vardır
*Kılcal damarlarda ve lenf sisteminde kan dolaşımını hızlandırarak varis tedavisinde olumlu sonuçlar verir
*Cildin bölgesel kiloları olan kısımlarda daha fazla oksijen alabilmesini sağlar ve bölgesel metabolizmayı hızlandırır.

BÖLGESEL İNCELME
Genellikle bölgesel yağlanmalar göbek, basen, kalça ya da bacakların üst bölgelerinde meydana gelir ve bu durum karşısında vücudumuz orantısız bir görünüme kavuşur. Tam da bu noktada bölgesel yağlanmaların giderilmesi için geliştirilmiş olan ameliyatsız uygulamalar ve yöntemler devreye girer.

Bölgesel
İncelme
Cerrahi olmayan etkili vücut inceltme ve şekillendirme yöntemleri nelerdir?
Diyet ve egzersiz, mezolipoliz, radyofrekans, cryoterapi, noninvaziv ultrasonografik yöntemler etkili yöntemlerdir. Bu yöntemlerden hangisi ve ya hangilerinin kullanılınacağına kişi odaklı olarak karar vermek gerekir. Başarılı sonuçlar ancak bu yöntemlerden uygun olanlardan bir kaçı birlikte uygulundığında eldedilmektedir.

Özellikle vücut kitle endeksi % 30’un üzerinde kişiler için diğer yöntemlerden hangisi kullanılırsa kullanılsın öncelikle diyet ve egzersiz başvurulması gereken yöntemdir. Çünkü bu değerin üzerinde bir vücut kitle endeksi bulunan kişiler obezite hastası olarak kabul edilmektedir ve diğer yöntemlerin daha başarılı olması için kilo alımının kontrolü gerekir. Ancak bazı kişiler zayıf olmalarına rağmen bel, basen bölgesi gibi bölgelerde yağ birikimleri mevcuttur. Bu kişilerde diyet yarar yerine zarar bile verebilir bu yüzden diğer bölgesel inceltme, ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerden biri ve ya birkaçı bu tür hastalarda kişi odaklı olarak seçilmelidir.

Noninvaziv ultrasonografik vücut şekilledirme nedir?
Ses dalgalarının cilt altı yağ dokusunda hücreleri yıkması prensibine dayanan bir yöntemdir Yıkılan yağ hücreleri karaciğer ve böbrekler tarafından metabolize edilerek vücuttan atılır. Bu yöntemin eski temsilcileri kavitasyon cihazlarıdır. Son günlerin gelişmiş teknolojisi ise güçlendirilmiş odaklı ultrasonografik vücüt şekillendirme cihazlarıdır. Bu cihazlar kavitasyon cihazlarından daha yüksek enerjiyi cilt altında tek bir noktaya odaklayarak yağ hücrelerini patlatmakta ve kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

Lenf Drenaj ve Pasif Jimnastik

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Doktorumuz ile iletişime geçiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Lenf Drenaj her bölgeye uygulanabilir mi?
Lenf Drenaj kaç seans yapılmaktadır?
Ağrılı bir işlem mi dir. ?
Yan etkisi var mı.?
ESTETİK ÜZERİNE YAZILAR