fbpx

Aptos Lift İp Askılama

1991 yılında Dr. Marlen Sulamanidze tarafından geliştirilen, daha sonra dünyada ve ülkemizde popülerleşen bir yüz germe tekniğidir. Bu yöntem kullanılan iplikleri üreten firmaların kullandıkları isimler olan “Aptos thread”, “Feather lift”, “Suture lift”, “Silk lift”, “Happy lift”, “Contour thread”, “Russian lift” ya da “Russian thread” olarak da bilinmektedir. Bu yöntemlerle yüz germe, özellikle yaşlanma belirtilerinin henüz yeni başladığı, yüzde sarkmanın fazla olmadığı, nispeten genç hastalara (30-60 yaşlarında) uygulanmaktadır. Aptos yöntemi yüz, boyun, yanaklar ve kaş bölgesinde kullanılmaktadır. Burada kullanılan iplikler üzerinde tek ya da zıt yönlerde çıkıntılar bulundurmaktadır. İplikler polypropylenden yapılmıştır ve vücutta erimez. Bu madde ameliyatlarda kullanılan , erimeyen ameliyat ipliğinin de temel maddesidir. Yani vücutta dikişin atıldığı organlar ve dokularda hayat boyu kalabilen ve reaksiyon oluşturmayan ipliklerdir. Bu uygulama yönteminde lokal anestezi kullanılmaktadır. Uygulama öncesi hasta yüzünde uygulama planı işaretlenmekte ve lokal anestezi ipliklerin giriş ve çıkış noktalarına uygulanmaktadır. Bu iplikler kanül adını verdiğimiz özel uzunluk ve kalınlıktaki iğnelerle yüze yerleştirilir. Kanül dışarı alındığında iplikler deri altında kalır. İplik yüzeyindeki tek ya da iki taraflı küçük kancalar dokular içerisine girerek dokulara yapışmakta buda yüzün istenilen anatomik alanının yukarı askıya alınmasını kolaylaştırmaktadır. İpliklerin dışarıda kalan uçları kesilir. İplikler dışarıdan bakıldığında deri yüzeyinde görünmez ya da elle hissedilmez. Mimikler sırasında fark edilmez. Tüm bir uygulamanın ne kadar süreceği kullanılacak iplik sayısına bağlıdır, ortalama 1-2 saatte işlem yapılır. Genellikle 5 yıl süreyle kalıcıdır.

Aptos Lift İp Askılama

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Doktorumuz ile iletişime geçiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Hangi durumlarda uygulanmaz ?
Kaç seans yapılmaktadır?
Ağrılı bir işlem mi dir. ?
Yan etkisi var mı.?
ESTETİK ÜZERİNE YAZILAR

Sayın Hastalarımızın Dikkatine, 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini göstermeye başlamış olan Covid-19 (Yeni Corona Virüs) pandemisine karşı alınması gereken önlemler kapsamında, öncelikle sizlerin ve bizlerin sağlığını korumak maksadıyla kliniğimiz 01 Nisan 2020 tarihine kadar hizmet vermeyecektir. Kliniğimizde seansları ve tedavi süreçleri devam eden hastalarımızın tüm hakları saklıdır. Anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günlerde tekrar görüşmeyi dilerim. Ayrıntılı bilgi için irtibat telefon numarası 0507 448 0856

Dr. Önder Kanat