fbpx

Medikal Estetik ve Dudak Dolgusu

Medikal Estetik ve Dudak Dolgusu

Tıp, yüzlerce yıl önce ortaya çıktı ve kümülatif bir bilim olarak gelişmeye başladı. Geliştikçe yeni dallar eklendi ve günümüzde en büyük nimetlerden biri olarak görülen plastik cerrahi kendini gösterdi. Eskiden, eğri burnu olan eğri burnunu, ince dudağı olan ince dudağını kabullenmek zorundaydı.
Yüzde veya vücutta, kalıcı ve altın oranı destekleyen değişiklikler yapmak mümkün değildi. Plastik cerrahinin gelişmesi ile beraber, insanlar yüzlerinde hoşnut olmadıkları kısımları değiştirmeye, iyileştirmeye başladılar. Medikal estetiğin gelişmesiyle beraber bu çok daha kolay ve zahmetsiz olmaya başladı.

 

 

Dudak Dolgusu

Dudaklara hacim vermek için yapılan uygulamalar ‘Dudak Dolgusu’ olarak bilinmekte. Hiçbir yan etkisi olmayan ve dudakta belirli bir süre kalıcılığı olan özel dolgular kullanılarak dudaklara hacim ve şekil veriliyor. Bu uygulamalar medikal estetikte uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılıyor. Lokal anestezik kremler kullanılarak dudağın uyuşturulması sağlanıyor ve ardından 20 dakikalık bir süre içerisinde dudağa istenilen şekil ve hacim kazandırılmış oluyor.
Dolgu uygulamasından sonra birkaç gün dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor fakat kişi günlük yaşamına çok rahat bir şekilde devam edebiliyor. Hastanede yatmasını ya da işinden izin almasını gerektiren bir durum bulunmuyor. Öyle ki, öğle molasında dolgusunu yaptırıp işine geri dönenler bile oldukça fazla.