fbpx

Alexandrite Lazer Epilasyon

Este Dermis’te lazer epilasyon için Alexandrite tipi (755nm) lazer cihazları kullanılmaktadır.

Farklı lazer tipleri farklı kıl tipleri için değildir, daha koyu renkli cilt tipleri içindir, bu konudaki ticari amaçlı yanıltıcı reklamlara inanmayınız. Açık renkli (beyaz, sarı, kızıl) kılları kalıcı olarak yok eden bir lazer türü icat edilmemiştir, bunlara sadece iğneli epilasyon uygulanabilir.

Çok koyu olmayan ciltler için Alexandrite en etkili ve uygun lazer tipidir. Alexandrite lazer kıla koyuluk veren melanin pigmentinde diğer lazerlerden daha yoğun tutulur, derindeki kıl köklerine ulaşır. Emilim avantajı nedeni ile tolere edilebilen dozlarda en az acı ile kalıcı etki sağlanır. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

Cilde temas ederek uygulama yapılan Diode lazer (Buz lazer olarak da bilinir) acı vermeyen dozlarda Alexandrite kadar kılda yoğunlaşıp tüm derin kıl diplerini etkileyemez.

IPL epilasyon ise tamamen yüzeyeldir, kıl diplerini etkilemez; kalıcı etkisi yoktur. Modern ağda olarak geçici temizlik amaçlı kullanılabilir.

Lazer Epilasyon

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Doktorumuz ile iletişime geçiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Lazer Epilasyon hangi durumlarda uygulanmaz ?
Lazer Epilasyon kaç seans yapılmaktadır?
Ağrılı bir işlem mi dir. ?
Lazer Epilasyonun yan etkisi var mı.?
ESTETİK ÜZERİNE YAZILAR