fbpx

Karın Germe

KARIN GERME

Karın germe ameliyatları aşırı kilo alımı, hamilelik sonrası kilolar, bölgesel kilo alımı gibi problemler sonrasında fazla yağ bulunan veya karın çatlakları oluşmuş derinin çıkartılması işlemidir. Bazı durumlarda karın germe işlemi ile birlikte liposuction işlemi de uygulanabilmektedir.

Zayıflama ile birlikte bu dokularda azalma olsa da karın derisi, deri altındaki yağ ve kas dokuları istenilen düzeyde toparlanamamaktadır bu o bölgede sarkmalara neden olabilmektedir.

KARIN GERME BELLİ BİR BÖLGEYE UYGULANABİLİR Mİ?

Sorunun sadece göbek altındaki bölgede olması halinde karın germe operasyonu göbek altına uygulanabilir.

KARIN GERME AMELİYATI

Genellikle izin görünmemesi için bikini bölgesi içinde kasık bölgesinin üstüne ve göbek çevresine kesiler yapılarak karın kasları sıkılaştırılır. Karın üstündeki deri de gerilir. Derinin ve derialtı yağ dokusunun fazla miktarı çıkarılır.

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI

Karın germe ameliyatı sonrasında birkaç gün şişlik, hafif ağrı ve gerginlik hissi yaşanabilir. Hastanın yeme miktarı karın yapısının küçülmesine bağlı olarak azalır. 20 gün kadar sık aralıklarla ve az miktarlarda yemek yemesi gerekir. Pansuman sargılarından sonra 1-1,5 ay korse kullanımı gereklidir.

İşe dönme süreci 15 gün kadardır. 4-6 hafta geçtikten sonra kaslar ile ilgili egzersizlere başlanabilir.

Karın Germe Uygulaması

Karın Germe Uygulaması

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Doktorumuz ile iletişime geçiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Altın iğne hangi durumlarda uygulanmaz ?
Altın İğne kaç seans yapılmaktadır?
Ağrılı bir işlem mi dir. ?
Altın İğne yan etkisi var mı.?
ESTETİK ÜZERİNE YAZILAR