fbpx

Göz Kapağı Estetiği

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Yaşlanma etkilerinden birisi de göz kapaklarında ve göz altındaki dokularda yaşanan değişiklikler göz kapağındaki sarkmalara ve göz altı torbalarına sebep olmaktadır.

Kişinin olduğundan yaşlı görünmesine sebep olan bu durum aynı zamanda yorgun bir ifadeye de neden olmaktadır. Kişinin enerjik görünmesine de engel olan bu durum psikolojik olarak da rahatsız olmasını tetikler.

Üst göz kapağında kas ve derilerde olan gevşemeler göz kapaklarında sarkmalara neden olmaktadır. Üst göz kapağındaki yağ dokuları da görünür hale gelebilir. Göz küresi çevresinde yer alan ve gözü destekleyen yağ dokuları fıtıklaşıp torbalanmalara neden olabilir. Bu sorunları gidermek için kaslarda ve deride onarım yapılır gerekirse yağ dokuları alınır.

Alt göz kapağında da aynı sıkıntılar yaşanabilir. Dokularda yapılan sıkılaştırma işlemi ve fazla yağ dokularının alınması ile operasyon tamamlanır.

Göz kapağı estetiği ameliyatları (Blefaroplasti) lokal anestezi altında yapılabilir ve 1-2 saat içerisinde tamamlanır. Ameliyat sonrası bir hafta sonra dikişler alınır.

Göz Kapağı Estetiği

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Doktorumuz ile iletişime geçiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Altın iğne hangi durumlarda uygulanmaz ?
Altın İğne kaç seans yapılmaktadır?
Ağrılı bir işlem mi dir. ?
Altın İğne yan etkisi var mı.?
ESTETİK ÜZERİNE YAZILAR

Sayın Hastalarımızın Dikkatine, 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini göstermeye başlamış olan Covid-19 (Yeni Corona Virüs) pandemisine karşı alınması gereken önlemler kapsamında, öncelikle sizlerin ve bizlerin sağlığını korumak maksadıyla kliniğimiz 01 Nisan 2020 tarihine kadar hizmet vermeyecektir. Kliniğimizde seansları ve tedavi süreçleri devam eden hastalarımızın tüm hakları saklıdır. Anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günlerde tekrar görüşmeyi dilerim. Ayrıntılı bilgi için irtibat telefon numarası 0507 448 0856

Dr. Önder Kanat