fbpx

Alın Germe, Kaş Kaldırma

Alın ve kaş bölgesinin oluşturduğu üst yüz bölgesi yaş ilerledikçe bazı deformasyonlara uğrar. Alın çizgilerinin derinleşmesi, kaşların aşağıya düşmesi, göz kapaklarının üzerinde oluşan değişiklikler, göz yanlarında oluşan kaz ayakları, ilerleyen yaşlarla birlikte yaşanması doğal değişimlerdir. Bu görüntü doğal olmasına rağmen kişiyi yorgun ve üzgün gösterebilir, ruh halini yansıtmasına engel olabilir. Sarkmış derinin ve kaşların eski konumlarına getirilmesi için alın germe – kaş kaldırma yöntemleri uygulanır.

Alın germe – kaş kaldırma operasyonları için genellikle genel anestezi tercih edilir. Bazı durumlarda sedasyon ile de operasyon gerçekleştirilebilir. Hasta operasyondan sonra aynı gün içerisinde taburcu edilebilir. Alın germe ameliyatın sonrasında alın bölgesi üzere 2-3 gün elastik bandaj uygulanabilir. Göz çevresinde ödem ve morluklar oluşabilir, 1 hafta içerisinde geçecektir.

Alın Germe, Kaş Kaldırma Uygulaması

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Doktorumuz ile iletişime geçiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Ameliyat Süresi Nedir ?
Anestezi Koşulları nedir?
Nasıl bir yöntem uygulanıyor ?
Olası riskler ve yan etkisi var mı?
ESTETİK ÜZERİNE YAZILAR